Türkiye Cumhuriyeti

Nahçıvan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

25. Dönem Milletvekili Seçimleri - Adres Beyanı, , 10.03.2015

Görev bölgemizde ikamet eden, ancak yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmayan vatandaşlarımızın, Başkonsolosluğumuzda 31 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenecek Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanabilmelerini teminen en geç 27 Mart 2015 tarihine kadar Başkonsolosluğumuza şahsen başvurarak “Adres Beyanı”nda bulunmaları zorunludur. 

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde kullanılmak üzere ilan edilecek Yurt Dışı Seçmen Kütüğü, 14 Mart 2015 Cumartesi günü Türkiye saati ile saat 08.00'de www.ysk.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızdan Başkonsolosluğumuzda adres kaydı bulunanlar yurtdışı seçmen listesinde isimlerinin bulunup bulunmadığını 14-27 Mart 2015 tarihleri arasında www.ysk.gov.tr adresindeki yurtdışı seçmen kütüğünden kontrol etmelidirler. 

Yurtdışı seçmen kütüğünde isimleri bulunmayan ve kayıtlarında düzeltme yapmak isteyen vatandaşlarımızın da Başkonsolosluğumuza şahsen başvurmaları gerekmektedir.

27 Mart 2015, saat 17:00 (Türkiye saati ile) itibari ile seçmen listesi güncelleme işlemleri son bulacaktır.

Vatandaşlarımız, Azerbaycan’da resmi tatil olarak ilan edilen Nevruz Bayramı dönemi de dahil olmak üzere adres beyanlarını yapmak üzere Başkonsolosluğumuza başvuru yapabilirler.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Nahçıvan Başkonsolosluğu