Türkiye Cumhuriyeti

Nahçıvan Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Kktc Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer Nahçıvanda! , 25.05.2011


KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer, beraberindeki bir parlamento heyeti ile birlikte, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclisi Başkanı Sayın Vasif TALIBOV'un daveti üzerine 4 günlük resmi bir ziyaret için bugün (25 Mayıs 2011 Çarşamba) Nahçıvan'a gelmiştir. Sayın Bozer ve beraberindekileri Nahçıvan Uluslararası Havaalanında Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclisi Başkanının Birinci Yardımcısı Sayın Azer Zeynalov karşılamıştır.

Başkonsolosluğumuza bir nezaket ziyareti yapan KKTC heyeti 26 Mayıs 2011 Perşembe günü Heydar Aliyev Anıtına çiçek koyduktan sonra Ali Meclis Başkanı Sayın Vasif TALIBOV tarafından kabul edilecektir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesinde Kıbrıs sorunu konulu bir konferans da verecek olan Dr. Bozer, ayrıca, Nahçıvan Sağlık Bakanı Sayın Niyazi Novruzov ile de biraraya gelecektir. Sayın Bozer ve beraberindeki heyet, özerk bölgenin sınai ve ticari tesisleri ile sağlık kuruluşlarını, kültürel kurumlarını ve tarihi eserlerinin bulunduğu bazı yerleri de ziyaret edecektir.

28 Mayıs Cumartesi günü Nahçıvandan ayrılması öngörülen KKTC parlamenter heyeti onuruna Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclis Başkanı Vasif Talıbov ve TC Nahçıvan Başkonsolosu Ayhan Enginar birer yemek verilecektir.


İlgili Dosyalar :