Türkiye Cumhuriyeti

Nahçıvan Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Reform İzleme Grubu’nun (rig) 20. Toplantısı , 05.04.2010

Temel hak ve özgürlükler, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları konularındaki düzenlemeleri güçlendiren ve güvence altına alan kapsamlı mevzuat reformlarının etkin olarak uygulanmasını üst düzeyde takip etmekte ve yönlendirmekte olan Reform İzleme Grubu’nun (RİG) 20. toplantısı, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde 9 Nisan 2010 tarihinde Konya’da gerçekleştirilecektir.

Sayın Bakan’ın 8 Nisan akşamı Konya’ya intikal etmesi öngörülmektedir. RİG toplantısı 9 Nisan günü saat 09.00’da başlayacak ve 12.00’de düzenlenecek basın toplantısıyla sona erecektir. RİG toplantısına katılacak Sayın Bakanların, toplantının ardından Valilik ve Belediye Başkanlığı’nı da içerecek ve kültürel etkinliklerle devam edecek programını basın mensupları da takip edebilecektir.

Programı izlemek üzere Konya’ya personel göndermek isteyebilecek basın kuruluşlarımızdan birer muhabir ve kameraman, otel doluluk oranına bağlı olarak Rixos veya Dedeman Oteli’nde Bakanlığımızca misafir edilecektir.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek üzere Konya’ya seyahat edecek basın mensuplarının 6 Nisan 2010 saat 17.00’ye kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini seyhan.vatansever@mfa.gov.tr e-posta adresine bildirmeleri gerekmektedir. Katılım teyitleri başvuru sırasına göre bilahare bildirilecektir.

Basın-yayın mensuplarının bilgisine saygıyla duyurulur.